Gru 12, 2012

Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa

W budownictwie są nowoczesnym, alternatywnym rozwiązaniem dla rusztowań i stalowych pomostów wiszących, stosowanych w pracach na wysokości. Konstrukcja znacznie lżejsza, dużo bardziej ekonomiczna, a jednocześnie niepowodująca utrudnień w pracy na innych poziomach budowy.

Siatkowe platformy robocze to połączenie typowych siatek asekuracyjnych typu S z pasami transportowymi i klamrami napinającymi. Siatka bezpieczeństwa typu S pełni w tym układzie funkcję platformy, po której poruszają się pracownicy, natomiast pasy transportowe z klamrami napinającymi nadają sztywność całemu układowi. 

Dodatkowym elementem są linki krawędziowe, za pomocą których przywiązuje się całą siatkową platformę roboczą do konstrukcji nośnej (stalowej, betonowej, drewnianej itp.). Na jednej platformie może pracować 3-6 osób. Platformy z siatek mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać przy budowie stadionów, hal sportowych, wielkich bloków w elektrowniach, parków biznesowych, centrów handlowych, lotnisk, wiaduktów itp. Sprawdzają się szczególnie w przypadku lekkich prac instalacyjnych - elektrycznych, przeciwpożarowych, nagłośnieniowych, oświetleniowych tudzież związanych z odwodnieniem czy malowaniem.

W Polsce tego typu pionierskie rozwiązanie zostało po raz pierwszy wykorzystane w trakcie budowy stadionów na EURO 2012 w Gdańsku i Wrocławiu. Kompleksowy projekt wykonała chorzowska firma Totem Safety.

Huck Polska Sp. z o.o. otrzymała Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2012 w Poznaniu za produkt pod nazwą "Siatkowe platformy robocze".