header image

Siatki budowlane

Siatki budowlane HUCK

Oferowane przez nas siatki bezpieczeństwa mają szerokie zastosowane w budownictwie i pracach montażowych. Są one nowoczesnym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem ochrony zbiorowej osób, które pracują na wysokości oraz stanowią skuteczne zabezpieczenie przed spadającymi z wysokości przedmiotami.

Zalety siatek bezpieczeństwa

  • W pełni zachowana swoboda ruchu, w przeciwieństwie do zabezpieczeń linowych.
  • Jedno zabezpieczenie zbiorowe dla wszelkich procesów roboczych i transportowych wykonywanych w obszarze chronionym.
  • Ze względu na większe odkształcenia plastyczne, osoby wychwytywane są łagodniej, niż przy zabezpieczeniach linowych.

Spełnij z nami wszystkie normy
Siatki bezpieczeństwa spełniają wymogi norm polskich i europejskich PN EN 1263-1 i PN EN 1263-2. Podstawą prawną mówiącą o konieczności stosowania siatek bezpieczeństwa na budowach jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Uregulowania dotyczące zabezpieczenia stanowisk pracy zostały zawarte w Dz.U. nr 47 poz. 40 l oraz Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr 169, poz. 1650) z póżniejszymi zmianami.

HUCK Siatki bezpieczeństwa
Po upływie 1 roku (starzenie) siatka ochronna o wymiarach 3 x 3 m w czasie badania statycznego odbioru energii musi uzyskać współczynnik bezpieczeństwa wynoszący co najmniej 1,5. HUCK Zarządzanie jakością Wszystkie siatki ochronne zawarte w tym katalogu podlegają ciągłej kontroli naszego działu zarządzania jakością. Firma HUCK, jak i sam dział zarządzania jakością posiada certyfikat ISO 9001.

Siatki budowlane o wszechstronnym zastosowaniu

Rozmiary siatek budowlanych dostosowane są do indywidualnych wymagań klientów. Udostępniamy różne wersje kolorystyczne z oczkami w kształcie kwadratów lub rombów. W asortymencie posiadamy siatki ochronne, przemysłowe, siatki na świetliki, rusztowania oraz do innych zastosowań. Ofertę uzupełniają plandeki z materiałów niepalnych, odpornych na promieniowanie UV, liny z włókna syntetycznego oraz ogrodzenia placów budowy wraz z drążkami.

Siatka budowlana chroni pracujące osoby nie tylko przed upadkiem czy spadającym przedmiotem, ale także przed promieniami słońca i nagłymi porywami wiatru. Ponadto oddziela teren budowy i uniemożliwia wydostanie się odpadów na zewnątrz. Dzięki znakomitym parametrom nasze siatki nadają się do wielokrotnego użytku. Są odporne na działanie śniegu, deszczu i skrajnych temperatur, więc mogą być stosowane na budowach trwających wiele miesięcy. Odporność na substancje kwasowe czy zasadowe sprawia, że można je wykorzystywać w bardzo trudnych warunkach.

Siatka budowlana dostosowana do potrzeb

Aby siatka budowlana spełniała swoją funkcję jak najlepiej, trzeba wybrać produkt dostosowany do najważniejszych potrzeb. Weź pod uwagę:

  • Przeznaczenie siatki – inna sprawdzi się w przypadku zabudowy napowietrznej, a inna podczas prac górniczych. Nasze produkty są podzielone na przejrzyste kategorie, co znacznie ułatwia zakupy.
  • Rozmiar siatki – ochronne budowlane powinny być dobrane w taki sposób, aby zapewniać bezpieczeństwo i komfort osobom pracującym, a także tym, którzy znajdują się w pobliżu.
  • Kolor siatki – zabezpieczenie powinno być widoczne. Wybierz taki kolor, który będzie wyróżniał się na tle innych przedmiotów znajdujących się na terenie prac.

Każda siatka zabezpieczająca budowlana dostępna w ofercie Huck jest dobrze opisana, dzięki czemu możesz sprawnie znaleźć produkt, który sprawdzi się dobrze. W opisach produktów znajdziesz informacje takie jak rodzaj materiału, rozmiar oczka, czy też średnica materiału.

Siatki budowlane – różnorodna oferta

Bez wątpienia siatki budowlane dostępne w ofercie sklepu internetowego są wyjątkowo różnorodne. Jeśli szukasz sklepu, w którym możesz kupić wszystko to, co najpotrzebniejsze do zadbania o komfort i bezpieczeństwo na terenie prowadzonych prac, jesteś w odpowiednim miejscu. W sklepie Huck dostępne są:

  • Siatki budowlane asekuracyjne – skuteczna ochrona pracowników i sprzętu. Sprawdzają się dobrze nawet tam, gdzie budowa trwa przez wiele miesięcy.
  • Siatki na świetliki – sprawdzą się dużo lepiej niż balustrada.
  • Siatki budowlane do zabudowy napowietrznej – są bardzo wytrzymałe i można wykorzystać je podczas wielu prac przeprowadzanych w różnych warunkach.

W sklepie internetowym znajdziesz także inne siatki ochronne budowlane. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, korzystając z oferty producenta Huck, możesz mieć pewność, że teren prac będzie odpowiednio zabezpieczony, stawiamy bowiem na wysoką jakość materiałów i wykonanie z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Dostępne są tutaj poziome siatki bezpieczeństwa, a także te mocowane w układzie pionowym.

Siatka zabezpieczająca budowlana – jak wybrać odpowiednią?

Niezależnie od tego, czy potrzebne są siatki budowlane na rusztowania, czy też inne, dobre dopasowanie ma znaczenie. Jak wybrać odpowiedni produkt? Jeśli chodzi o siatki zabezpieczające budowlane, warto postawić na profesjonalne doradztwo. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany produkt dobrze spełni swoje zadanie. Działamy na rynku od ponad 50 lat. Śmiało można więc powiedzieć, że wiemy wiele na temat potrzeb i oczekiwań klientów, a także zabezpieczenia terenów różnego rodzaju prac. Jeśli więc po zapoznaniu się z ofertą wciąż nie wiesz, jaka siatka zabezpieczająca budowlana okaże się strzałem w dziesiątkę, skontaktuj się z nami. Jak to zrobić? Na dole strony internetowej znajdziesz numer telefonu i adres e-mail. Możesz więc w zależności od preferencji napisać do nas wiadomość e-mail lub zadzwonić, wybór należy do Ciebie.

Siatki ochronne budowlane – sprawdź produkty trudnopalne

Są takie produkty, które wśród osób zajmujących się zabezpieczeniem terenów różnego rodzaju prac cieszą się wyjątkową popularnością. Świetnym przykładem są trudnopalne siatki bezpieczeństwa. Taka siatka budowlana sprawia, że teren jest jeszcze lepiej zabezpieczony. Warto wspomnieć, że tego rodzaju produkt można wykorzystać zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Jedną z największych zalet, jaką ma taka siatka budowlana ochronna jest to, że niekorzystne warunki atmosferyczne nie wpływają na skuteczność ochrony. Oferujemy różne kolory, rozmiary oczek, średnice materiału. Jeśli chcesz zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa na terenie prowadzonych prac, trudnopalna siatka ochronna budowlana sprawdzi się bardzo dobrze.

Siatka budowlana zielona jest dobrze widoczna i jest to jeden z powodów, dla których cieszy się niemałą popularnością. Warto jednak wspomnieć także o innych kolorach. W ofercie znajdziesz również siatki czarne, niebieskie, a nawet białe. Najlepiej sprawdzi się ta, która wyróżni się na tle innych elementów terenu.

Siatka budowlana – cena łatwa do poznania

Dobra siatka budowlana powinna być wytrzymała, wykonana estetycznie i umożliwiać zabezpieczenie terenu przez wiele miesięcy. W sklepie Huck znajdziesz właśnie takie produkty. Czy siatka budowlana musi być droga? Oczywiście, że nie. Biorąc pod uwagę możliwość wielokrotnego użytkowania i wysoką jakość produktu, zakup takiej siatki jest opłacalny.

Potrzebna Ci solidna siatka budowlana? Cena to jeden z najważniejszych aspektów? Koszt zamówienia złożonego w sklepie internetowym Huck możesz poznać szybko i w łatwy sposób. Wystarczy, że klikniesz interesujący Cię produkt, wybierzesz najważniejsze parametry takie jak ilość, szerokość, długość, a cena pojawi się po prawej stronie. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest siatka budowlana na rusztowania, czy inna, możliwość szybkiego sprawdzenia ceny to duży atut oferty. Dzięki temu możesz zaplanować także inne wydatki związane z zabezpieczeniem terenu, na którym odbywają się prace.