header image
Siatki budowlane

Siatki budowlane HUCK

Oferowane przez nas siatki bezpieczeństwa mają szerokie zastosowane w budownictwie i pracach montażowych. Są one nowoczesnym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem ochrony zbiorowej osób, które pracują na wysokości oraz stanowią skuteczne zabezpieczenie przed spadającymi z wysokości przedmiotami.

Zalety siatek bezpieczeństwa

  • W pełni zachowana swoboda ruchu, w przeciwieństwie do zabezpieczeń linowych.
  • Jedno zabezpieczenie zbiorowe dla wszelkich procesów roboczych i transportowych wykonywanych w obszarze chronionym.
  • Ze względu na większe odkształcenia plastyczne, osoby wychwytywane są łagodniej, niż przy zabezpieczeniach linowych.

Spełnij z nami wszystkie normy
Siatki bezpieczeństwa spełniają wymogi norm polskich i europejskich PN EN 1263-1 i PN EN 1263-2. Podstawą prawną mówiącą o konieczności stosowania siatek bezpieczeństwa na budowach jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Uregulowania dotyczące zabezpieczenia stanowisk pracy zostały zawarte w Dz.U. nr 47 poz. 40 l oraz Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr 169, poz. 1650) z póżniejszymi zmianami.

HUCK Siatki bezpieczeństwa
Po upływie 1 roku (starzenie) siatka ochronna o wymiarach 3 x 3 m w czasie badania statycznego odbioru energii musi uzyskać współczynnik bezpieczeństwa wynoszący co najmniej 1,5. HUCK Zarządzanie jakością Wszystkie siatki ochronne zawarte w tym katalogu podlegają ciągłej kontroli naszego działu zarządzania jakością. Firma HUCK, jak i sam dział zarządzania jakością posiada certyfikat ISO 9001.

Siatki budowlane o wszechstronnym zastosowaniu

Rozmiary siatek budowlanych dostosowane są do indywidualnych wymagań klientów. Udostępniamy różne wersje kolorystyczne z oczkami w kształcie kwadratów lub rombów. W asortymencie posiadamy siatki ochronne, przemysłowe, siatki na świetliki, rusztowania oraz do innych zastosowań. Ofertę uzupełniają plandeki z materiałów niepalnych, odpornych na promieniowanie UV, liny z włókna syntetycznego oraz ogrodzenia placów budowy wraz z drążkami.

Siatka budowlana chroni pracujące osoby nie tylko przed upadkiem czy spadającym przedmiotem, ale także przed promieniami słońca i nagłymi porywami wiatru. Ponadto oddziela teren budowy i uniemożliwia wydostanie się odpadów na zewnątrz. Dzięki znakomitym parametrom nasze siatki nadają się do wielokrotnego użytku. Są odporne na działanie śniegu, deszczu i skrajnych temperatur, więc mogą być stosowane na budowach trwających wiele miesięcy. Odporność na substancje kwasowe czy zasadowe sprawia, że można je wykorzystywać w bardzo trudnych warunkach.