1. Siatki przemysłowe
 2. Siatki na woliery

Siatki na woliery

Siatki wolierowe

Przegląd produktów Siatki na woliery
HUCK
Siatki na woliery, na wymiar (ø 1,5 mm, oczko 30 mm)

Siatka ochronna (ø 1,5 mm, oczko 30 mm)

Numer artykułu 1203-030
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar oczka 30 mm
Średnica materiału 1,5 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 50 g/m²
Cena m²
PLN 15,08
HUCK
Siatki na woliery, na wymiar (ø 1,5 mm, oczko 100 mm)

Siatka ochronna (ø 1,5 mm, oczko 100 mm)

Numer artykułu 1203-100
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar oczka 100 mm
Średnica materiału 1,5 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 15 g/m²
Cena m²
PLN 5,41
HUCK
Siatki na woliery, na wymiar (ø 1,5 mm, oczko 20 mm)

Siatka ochronna (ø 1,5 mm, oczko 20 mm)

Numer artykułu 1203-020
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar oczka 20 mm
Średnica materiału 1,5 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 80 g/m²
Cena m²
PLN 21,77
HUCK
Siatki na woliery, na wymiar (ø 1,5 mm, oczko 60 mm)

Siatka ochronna (ø 1,5 mm, oczko 60 mm)

Numer artykułu 1203-060
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar oczka 60 mm
Średnica materiału 1,5 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 30 g/m²
Cena m²
PLN 9,27
HUCK
HUCK
Siatki na woliery (ø 1,5 mm, oczko 10 mm)

Siatka ochronna (ø 1,5 mm oczko diagonalne 10 mm)

Numer artykułu 1203-010
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka diagonalne
Rozmiar oczka 10 mm
Średnica materiału 1,5 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 150 g/m²
Cena m²
PLN 46,13
HUCK

Siatka polipropylenowa (ø 2,3 mm, oczko 20 mm)

Numer artykułu 200-020
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Rozmiar na wymiar
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar oczka 20 mm
Średnica materiału 2,3 mm
Wykonanie na krawędzi wzmocniony sznur ok. 5-7 mm
Waga 180 g/m²
Przedstawia
7
z
7

Siatki wolierowe szyte na wymiar

Głównym zadaniem siatek wolierowych jest utrzymanie ptactwa wewnątrz, jak i stworzenie bariery chroniącej hodowlę przed drapieżnikami i chorobami przez nimi przenoszonymi. Wykonane są z polipropylenu cechującego się podwyższoną wytrzymałością, dzięki czemu siatki wolierowe nie ulegają rozerwaniu. Odporne na działanie promieni UV. Właściwości siatek na woliery zapewniają niski współczynnik wchłaniania wody, co chroni konstrukcję przed przeciążeniem w trakcie deszczu. Oczka o krawędzi w wielkości 10-100 mm zabepieczy ptaki przed drapieżnikami, ale dodatkowo zapobiegnie zerwaniu siatki spowodowanych zbyt dużą ilością nagromadzonego śniegu.

 

Hodowlane siatki na woliery

Istnieje możliwość obszycia krawędzi siatki w celu jej wzmocnienia. Dostępne z oczkami kwadratowymi i diagonalnymi (karo). Oczko w kształcie rombu zapewni elastyczne ułożenie sieci- ale gdy potrzebne jest dodatkowe obszycie polecamy oczka kwadratowe. Użycie siatek przy budowie wolier zapewnia łatwy i szybki montaż, dzięki lekkości oraz rozciągliwości siatek. Istnieje możliwość dopasowania siatki pod indywidualne potrzeby, zadzwoń!

 

Siatka na woliery — zastosowanie


Siatki na woliery są bardzo wszechstronne. Spełniają one wiele funkcji kluczowych dla utrzymania ptaków oraz innych zwierząt hodowlanych w bezpiecznym i komfortowym środowisku. Zastosowanie siatki wolierowej to między innymi:

 • zabezpieczenie ptaków,
 • ochrona przed chorobami,
 • budowa woliery,
 • dzielenie przestrzeni.

Siatka wolierowa służy do ochrony zwierząt przed zagrożeniami, takimi jak choćby drapieżniki. Jednocześnie zapobiega ona ucieczkom ptaków z woliery. Ochrona przed chorobami natomiast polega na zabezpieczeniu ptaków przed wróblami oraz innymi dzikimi zwierzętami, które mogą być nosicielami chorób. Budowa woliery oznacza, że siatki wolierowe mogą pokryć zarówno górę, jak i dół specjalnego pomieszczenia. Z racji tego, że są one wytrzymałe, pozwalają na stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla zwierząt.

 

Jakim ptakom może przydać się siatka wolierowa?

Siatki hodowlane z naszej oferty to bardzo uniwersalne produkty. Dają one możliwość zastosowania dla wielu gatunków ptaków. W związku z tym wykorzystując nasze produkty, mogą Państwo skonstruować na przykład:

 • woliery dla gołębi,
 • woliery dla kur,
 • woliery dla drobiu,
 • woliery dla bażantów,
 • woliery dla pawi,
 • woliery dla ptaków ozdobnych.

Zarówno ptaki dużych rozmiarów, jak i małych mogą bowiem korzystać z woliery z siatką. Właściwie dobrana siatka do woliery chroni bowiem ptaki, niezależnie od ich wielkości.

 

Siatki na woliery dla młodego ptactwa

W naszej ofercie dostępne są także specjalnie zaprojektowane siatki o drobnych oczkach. Są one idealnym rozwiązaniem do odchowu młodego ptactwa. Dzięki temu wariantowi możliwe jest zapewnienie im bezpieczeństwa, a także zagwarantowanie dostępu do światła oraz świeżego powietrza. W trakcie doboru odpowiedniego produktu warto zwrócić zatem uwagę między innymi na wielkość oczek. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie siatki hodowlanej do gabarytów zwierząt, które Państwo hodują.

 

Czym siatka do woliery różni się od innych siatek?

Siatka na woliery z naszej oferty cechuje się bardzo wysokim poziomem trwałości. Są bowiem wykonane z niezawodnego materiału. Dodatkowo w trakcie ich projektowania uwzględniliśmy warunki, w których będą używane. Chodzi tutaj oczywiście o zabezpieczenie ptaków hodowlanych. Wspomniane zwierzęta wykazują bowiem naturalną tendencję do używania ostrych pazurów oraz dziobów.

Siatka na woliery różni się zatem od innych siatek przede wszystkim większą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Oznacza to, że została ona zaprojektowana tak, aby wytrzymać nacisk o bardzo dużej sile. Jej konstrukcja jest cienka, lecz wbrew pozorom cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością.

Kluczowym aspektem siatki na woliery jest również gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla ptaków, jak i dla otoczenia. W tym pierwszym przypadku zabezpiecza ptactwo przed drapieżnikami. Gwarantuje im jednocześnie ochronę przed ludźmi. Siatka do woliery daje także człowiekowi możliwość obserwowania z bliska ptactwa bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. Siatki o innym przeznaczeniu nie byłyby w stanie zapewnić tak wysokiego poziomu ochrony. Zostały bowiem tak stworzone, aby spełniać zupełnie inne funkcje. Z tego też powodu warto pamiętać budując specjalne pomieszczenia dla ptactwa, że siatki na woliery są niezastąpione.

 

Siatka na woliery — jak wygląda montaż?

Montaż siatki na woliery jest zadaniem, z którym można poradzić sobie samodzielnie. Proces ten nie jest skomplikowany, ale wymaga zachowania precyzji. Poniżej przedstawiamy kroki, które trzeba wykonać, aby siatka na woliery została prawidłowo zamocowana.

Pierwszym krokiem jest planowanie. W związku z tym koniecznie muszą Państwo zaplanować, jaki obszar ma być ogrodzony. Trzeba więc między innymi upewnić się, czy ptaki będą miały wystarczająco dużo przestrzeni. Powinny bowiem móc swobodnie latać i chodzić. Przy planowaniu trzeba także wziąć pod uwagę dostęp do drzwi lub bramy.

Kolejnym etapem, który trzeba wykonać, aby siatka wolierowa została prawidłowo zamocowana, jest zamontowanie słupków ogrodzeniowych. To podstawa struktury, która utrzymuje siatkę i wyznacza również obszar woliery. Muszą one być umieszczone w równych odstępach. Tylko wtedy bowiem możliwe jest równomierne naciągnięcie siatki. Tego typu słupki można zainstalować poprzez wbicie ich w ziemię. Alternatywą do takiego działania jest zatopienie ich w betonie.

Siatka do woliery musi zostać wreszcie zamocowana. W związku z tym powinni Państwo zacząć od jednego rogu i systematycznie naciągać siatkę, mocując ją do kolejnych słupków. Do tego zadania można wykorzystać między innymi specjalne linki oraz zaciski. Ostatnim już etapem jest sprawdzenie, czy siatka na woliery jest prawidłowo napięta oraz solidnie przymocowana. Warto sprawdzić także, czy nie ma żadnych otworów lub uszkodzeń, przez które ptaki mogłyby uciec. W momencie, gdy są już Państwo pewni, że siatka wolierowa jest odpowiednio zainstalowana na słupkach ogrodzeniowych, możliwe staje się wpuszczenie ptaków do wyznaczonego obszaru.

 

Siatka na woliery — dlaczego nasza oferta?

Siatka na woliery z naszej oferty zawsze wykonana jest z niezawodnego materiału. Tym samym mają Państwo gwarancję zakupienia produktów wytrzymałych na uszkodzenia oraz takich, które gwarantują optymalną ochronę dla ptaków. Kolejnym atutem naszej oferty są bardzo atrakcyjne ceny. Wysoka jakość absolutnie nie musi bowiem oznaczać sporych kosztów ponoszonych na zakupach. Kolejnym argumentem, który może przekonać Państwa do skorzystania z naszej oferty, jest możliwość skorzystania z naszego profesjonalnego doradztwa. W sytuacji zatem, gdyby mieli Państwo jakiekolwiek zapytania lub wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniej siatki, warto skontaktować się z nami. Chętnie wskażemy najlepsze rozwiązania zakupowe i doradzimy, w jaki sposób najlepiej zamontować zabezpieczenia. Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktu oraz do składania zamówień poprzez naszą stronę internetową.