1. Siatki przemysłowe
 2. Siatki różnego zastosowania
 3. Siatki przeciw ptakom
HUCK
Siatka przeciw ptakom, ochronna (ø 1 mm, oczko 50 mm)

Siatka przeciw ptakom (oczko 50 mm)

Numer artykułu 1202-050
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar na wymiar
Rozmiar oczka 50 mm
Średnica materiału 1 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 20 g/m²
HUCK
Siatka przeciw ptakom, ochronna (ø 1 mm, oczko 30 mm)

Siatka przeciw ptakom (oczko 30 mm)

Numer artykułu 1202-030
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar na wymiar
Rozmiar oczka 30 mm
Średnica materiału 1 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur
Waga 30 g/m²
HUCK
Siatka przeciw ptakom

Siatka przeciw ptakom (oczko 20 mm)

Numer artykułu 1202-020
Materiał polipropylen wysokiej wytrzymałości, bezwęzłowy
Kształt oczka kwadratowe
Rozmiar na wymiar
Rozmiar oczka 20 mm
Średnica materiału 1 mm
Wykonanie na krawędzi bez wzmocniony sznur ok. 9 mm
Waga 50 g/m²
HUCK
Zacisk kabłąkowy, 50 szt. (3 mm)

Zacisk kabłąkowy (∅ 3 mm, 50 szt.)

Numer artykułu WA2255
Cena opakowanie
PLN 111,73
HUCK
Śruba oczkowa M6 z kołkiem rozporowym, 10 sztuk

Śruba oczkowa M6 z kołkiem rozporowym (10 szt.)

Numer artykułu WA2281
Cena opakowanie
PLN 188,01
HUCK
Zszywki typu C, do zszywacza Bostitch P7 (2500 szt.)

Zszywki (2500 szt.)

Numer artykułu WA2251
Cena opakowanie
PLN 152,53
HUCK
Zszywacz Bostitch Stanley P7

Zszywacz Bostitch Stanley P7

Numer artykułu WA2250
Cena Jednostki
PLN 634,80
HUCK
Zawleczki, 100 szt.

Zawleczki (100 szt.)

Numer artykułu PW2191
Cena opakowanie
PLN 248,23
HUCK
Śruba rzymska M6, 10 szt.

Śruba rzymska M6 (10 szt.)

Numer artykułu WA2273
Cena opakowanie
PLN 177,30
HUCK
Linka stalowa, ocynkowana (Ø 2 mm)

Linka stalowa, ocynkowana (∅ 2 mm)

Numer artykułu WA2239
Cena rolka
PLN 390,08
HUCK
Kołki rozporowe, 100 szt.

Kołki rozporowe (100 szt.)

Numer artykułu PW2193
Cena opakowanie
PLN 177,30
Przedstawia
11
z
11

Siatki ochronne HUCK stosuje się coraz częściej w celu ochrony budynków, pomników itd. przed wszelkimi rodzajami ptaków. Są one szczególnie skuteczne w łagodnym odstraszaniu ptaków. 

Linki o średnicy tylko 1 mm czynią je praktycznie niewidzialnymi.

Siatki wyrabiane są zgodnie z wymaganiami klienta i docinane na wymiar. Siatki są wysokiej jakości, a właściwy montaż zapewnia im niezwykłą wytrzymałość. Zalecana wielkość oczka dla siatki na:

 • Gołębie: 50 mm 
 • Szpaki: 30 mm
 • Wróble: 20 mm

 

Funkcjonalne siatki przeciw ptakom

Sprzedajemy wysokiej jakości siatki ochronne przeciw ptakom wykonane z polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości. Zwierzęta występujące w miastach mogą stanowić poważne zagrożenie dla elewacji budynków, balkonów i innych obiektów. Siatka ochronna przeciw ptakom jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Wykonywana na wymiar odznacza się ponadprzeciętnymi parametrami odpornościowymi. Przede wszystkim niewrażliwością na działanie promieni UV oraz zmienne warunki pogodowe. Siatka przeciw ptakom na balkon jest przy tym wysoce efektywna, jeśli chodzi uniemożliwienie im przedostania się do wnętrza budynku przez otwarte okno.

Ofertę siatek ochronnych przeciw ptakom uzupełniają akcesoria służące do montażu, takie jak zszywacze ze zszywkami, stalowe linki, zawleczki, zaciski kabłąkowe, kołki rozporowe oraz specjalne śruby.

W zależności od Państwa potrzeb siatka ochronna przed ptakami może posiadać oczka o różnych rozmiarach. Asortyment obejmuje linki dostępne w kilku kolorach. Siatki przycinamy na dowolny wymiar określony przy składaniu zamówienia. Estetyczny wygląd siatki przeciw ptakom na balkon sprawia, że może być ona z powodzeniem stosowana w zabytkowych kamienicach, jak również w nowoczesnym budownictwie.

 

Siatka ochronna przed ptakami – bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie

Zamontowanie siatki ochronnej przeciw ptakom umożliwia pozbycie się niechcianych gości w sposób, który nie jest dla nich szkodliwy. Ponadto wielkość oczek oraz budowa całej siatki nie powodują zmniejszonego dopływu światła do pomieszczeń wewnątrz budynku. Siatka ochronna przed ptakami może służyć do zabezpieczenia praktycznie dowolnego obiektu: pomnika, gzymsu czy konstrukcji o nietypowym kształcie.

Siatki są lekkie i przystosowane do działania przez długi czas nawet w trudnych warunkach. Specjalny splot linek przeciwdziała rozciąganiu oraz kurczeniu się zabezpieczającej siatki przed ptakami.

Wszystkie znajdujące się w ofercie siatki ochronne przeciw ptakom są objęte pełną gwarancją producenta oraz posiadają atesty i certyfikaty potwierdzające zgodność z aktualnie obowiązującymi normami.

Siatka przeciw ptakom na elewacje bądź jakikolwiek inny obiekt jest niezwykle łatwa w montażu i demontażu. Całość prac można wykonać w bardzo krótkim czasie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z kosztami i terminem realizacji. Jeśli potrzebna Państwu siatka ochronna przeciw ptakom o niestandardowych wymiarach, prosimy o bezpośredni kontakt z biurem. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia całej oferty i podstron, gdzie ze szczegółami opisujemy oferowane siatki ochronne przeciw ptakom, a także dodatkowe elementy wyposażenia.

 

Jak wybrać siatki na ptaki?

Siatka na ptaki musi być odpowiednio dobrana. Wiele zależy w tym przypadku od tego, jaki jest rodzaj miejsca, które chcą Państwo zabezpieczyć. Powinni zatem Państwo rozważyć swoje zapotrzebowanie, a następnie dobrać produkty, które najlepiej spełnią Państwa oczekiwania. Ochrona przed ptakami musi przecież być jednocześnie skuteczna, jak i estetyczna oraz wytrzymała.

Dla przykładu jeśli siatka ochronna przeciw ptakom ma zabezpieczyć Państwa nieruchomość przed małymi ptakami, takimi jak wróble, potrzebują Państwo wariantu z małymi oczkami. Siatka przeciw gołębiom ma natomiast większe oczka. Podobnie zresztą jak siatka ochronna na ptaki o jeszcze większych gabarytach. Ogromne znaczenie w trakcie podejmowania decyzji zakupowej ma także dobór właściwego materiału. Powinien on być jednocześnie lekki, jak i łatwy do instalacji oraz odporny na słońce i wiatr. Siatka chroniąca przed ptakami może być wykonana na przykład z wysokiej wytrzymałości bezwęzłowego polipropylenu.

 

Siatka na ptaki — jak ją zainstalować?

Instalacja siatki na ptaki jest procesem, który może wydawać się nieco skomplikowany. Na szczęście dzięki odpowiedniemu przygotowaniu jest to zadanie, które można wykonać samodzielnie. Przede wszystkim muszą Państwo:

 • zmierzyć obszar, który trzeba zabezpieczyć. Dzięki temu można uzyskać informacje, ile potrzeba siatki na ptaki. W wielu przypadkach może to być również obszar roślin lub upraw.
 • wybrać następnie odpowiedni rodzaj siatki ochronnej przeciw ptakom.
 • przygotować także odpowiednią ilość elementów mocujących, takich jak między innymi karabińczyki, linki stalowe, czy śruby rzymskie.
 • rozciągnąć ją nad obszarem, który będzie ochraniany, a następnie przyciągnąć, aby dopasować do kształtu obszaru.
 • przymocować w dalszej kolejności siatkę do elementów, które mają ją mocować i przytwierdzić je do ziemi bądź też do konstrukcji w pobliżu obszaru, który zostanie zabezpieczony.
 • sprawdzić następnie, czy siatka na ptaki jest dobrze przycięta i mocno przymocowana. Dzięki temu zapobiegną Państwo dostępowi ptaków do obszaru.

Warto także regularnie sprawdzać stan zabezpieczenia przeciw ptakom, aby upewnić się, czy są one w dobrym stanie i czy nadal skutecznie chronią wyznaczony obszar. Trzeba pamiętać także, aby siatka na ptaki, którą Państwo wybiorą w trakcie zakupu była wystarczająco mocna. Musi bowiem wytrzymywać ciężar zwierząt, które będą na niej lądować.

 

Siatka dla ptaków — znaczenie odpowiedniego montażu

Siatka przeciw ptakom powinna być również silnie przymocowana do struktury budynku. Ptaki nie mogą bowiem mieć możliwości przeciśnięcia się między siatką oraz budynkiem. Siatka ochronna przeciw ptakom powinna być na tyle luźna, aby zwierzęta nie mogły się w niej uwięzić i jednocześnie na tyle mocna, aby mogły na niej bezpiecznie lądować. Taką właśnie charakterystykę ma oferowana przez nas mocna siatka na ptaki.

 

Zabezpieczenie przed ptakami — możliwość wsparcia w montażu

W sytuacji, gdyby mieli Państwo jakieś pytania dotyczące prawidłowego montażu siatki przeciw ptakom, w każdej chwili można się z nami skontaktować. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jakich narzędzi warto użyć w konkretnych przypadkach. Na zdjęciach widocznych na podstronach produktów widoczne są zamontowane już siatki na ptaki. Proszę pamiętać o tym, że technika montażu może być uzależniona na przykład od tego, do jakich dokładnie elementów mocują Państwo nasze produkty. W naszej ofercie odnajdą Państwo nie tylko siatki, które zabezpieczają przed ptakami, ale również elementy niezbędne w trakcie montażu zabezpieczeń.

 

Siatka przeciw ptakom — konserwacja i czyszczenie

Zabezpieczenia przed ptakami wymagają konserwacji oraz czyszczenia. To ważne przede wszystkim dlatego, że możliwe jest dzięki tym czynnościom zapewnienie żywotności oraz skuteczności siatki przeciw ptakom. Czyszczenie jest ważne, gdyż zwierzęta mogą pozostawiać swoje odchody na powierzchni naszych produktów. Taka z kolei sytuacja może generować nieprzyjemne zapachy, a także powodować uszkodzenia.

Zaleca się także, aby siatka na ptaki była regularnie poddawana weryfikacji pod kątem uszkodzeń. Czystość nie jest zatem jedynym aspektem, który warto mieć na uwadze. Uszkodzona siatka ochronna przed ptakami może nie tylko bowiem stracić swoją funkcjonalność, ale również tworzyć zagrożenie dla zwierząt oraz dla człowieka. Na szczęście produkty, które oferujemy, cechują się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. W związku z tym raczej mało prawdopodobne jest, że w sytuacji, gdy w Twoim posiadaniu znajdzie się na przykład siatka na jaskółki, ulegnie ona uszkodzeniu.

 

Siatki przeciw ptakom a estetyka budynku

Siatka na ptaki bądź też dowolny inny wariant tego produktu zdecydowanie wpływa na wygląd budynku. Niektóre siatki ochronne przeciw ptakom mogą być bardziej widoczne niż pozostałe. Jeszcze inne ze względu na to, jak się prezentują, mogą kompletnie nie pasować do konkretnej budowli. W związku z tym w trakcie podejmowania decyzji zakupowej proszę wziąć pod uwagę aspekty, takie jak między innymi kolor. Dla przykładu siatka przeciw gołębiom dostępna jest w barwach, takich jak:

 • czarny,
 • beżowy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed dokonaniem zakupu zwizualizowali Państwo, jak będzie wyglądać obiekt, który zamierzają Państwo ochronić. Niektóre z naszych produktów są niemal niewidoczne z daleka. Pozwala to zachować estetyczny wygląd budynku, jednocześnie zapewniając im skuteczną ochronę przed ptakami.

 

Siatka przeciw gołębiom a ekologia

Każda dostępna u nas siatka przeciw ptakom to maksymalnie ekologiczne rozwiązanie. Walka z pojawianiem się tych zwierząt w obszarach miejskich nie powoduje bowiem u nich uszkodzeń. Siatka przed ptakami jedynie zniechęca je do osiedlania się w konkretnym miejscu. Blokuje także możliwość przedostania się przez nią. W żadnym jednak wypadku nie wywołuje cierpienia zwierząt, a także nie okalecza ich oraz nie zabija. Ochrona przed ptakami, jaką możemy Państwu zaoferować, jest zatem bezpieczna dla środowiska i może być wykorzystywana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Gołębie, mimo że przez wiele osób są uwielbiane, raczej nie są pożądanymi sąsiadami. W sytuacji, gdy licznie się gdzieś gromadzą, zaczynają stanowić problem. Powinni zatem mieć Państwo na uwadze, jak ważna jest skuteczna ochrona przeciw ptakom. Nawet mając świadomość potencjalnych problemów, które wynikają z obecności gołębi na terenach zamieszkanych przez człowieka, konieczne jest uwzględnienie, że są to żywe istoty, które odczuwają ból. Z tego też powodu siatka przeciw szpakom, gołębiom lub jeszcze innemu gatunkowi ptaków jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż niehumanitarne metody walki z ptactwem. Te ostatnie są natomiast nie tylko niemoralne, ale mogą również ściągnąć na Państwa prawne konsekwencje. Taka natomiast sytuacja może również przyczynić się do szkody na reputacji społecznej. Wszystko to wynika z faktu, że wiele metod walki z ptactwem to działania prawnie zabronione i uważane za niehumanitarne.

Ochrona przeciwko ptakom nie może zatem polegać na przykład na:

 • wykorzystywaniu trutek,
 • hukowym odstraszaniu,
 • kolcach bez nakładek,
 • strzelaniu z wiatrówek oraz pistoletów gazowych.

Trutki, pomimo że są skuteczne, zdecydowanie nie powinny być wykorzystywane. Ich stosowanie niesie bowiem ogromne ryzyko szkody nie tylko dla gołębi, ale również dla innych ptaków oraz zwierząt, które polują na ptactwo. Chodzi tutaj między innymi o koty, kuny oraz lisy. Wykorzystywanie trutek może zatem doprowadzić do poważnych problemów oraz niekontrolowanego umierania dzikich zwierząt.

Kolce bez nakładek mogą natomiast poważnie zranić zarówno gołębie, jak i inne ptaki, które będą próbować na nich usiąść. Strzelanie z wiatrówek oraz pistoletów gazowych to natomiast generowanie zagrożenia zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Taka metoda jest zatem nie tylko nielegalna, ale również bardzo niebezpieczna. Na szczęście nasze legalne oraz ekologiczne zabezpieczenie przed ptakami cechuje się jednocześnie bardzo wysokim poziomem skuteczności. Siatka przeciw ptakom jest zatem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcą poradzić sobie Państwo z ich nadmiernym gromadzeniem się w niepożądanych miejscach. Warto sprawdzić również, dlaczego nasza oferta jest aż taka atrakcyjna.

 

Siatka ochronna przeciw ptakom — dlaczego nasza oferta?

Siatka na ptaki z naszej oferty za każdym razem została zaprojektowana tak, że jest w stu procentach ekologiczna. W związku z tym zapewniają Państwo ochronę budynków i jednocześnie nie muszą się Państwo martwić się, że nie przestrzegają Państwo norm etycznych bądź też prawnych. Każda siatka przeciw ptakom, którą możemy zaoferować, jest również wykonana z trwałych oraz odpornych na działanie warunków atmosferycznych materiałów. W związku z tym mają Państwo pewność, że posłuży ona naprawdę długo.

Spore znaczenie dla naszych klientów ma także szeroki zakres rozmiarów oraz kształtów siatek. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie produktu do bardzo indywidualnych potrzeb. Kolejnym argumentem, który może skłonić do skorzystania z naszej oferty, są atrakcyjne ceny siatek na ptaki. W związku z tym zakup odpowiedniego zabezpieczenia wcale nie musi mocno obciążyć Państwa firmowego lub domowego budżetu. W sytuacji natomiast, gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego montażu siatek bądź też konserwacji, warto skontaktować się z nami. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu z nami, jak i do bezpośredniego składania zamówień poprzez stronę internetową.